FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Deportivo Cali
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | ST |
| Best IP Role | Poacher |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right |
| Height | 186cm |
| GS Rating |
|---|
| 75 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| đ |
| 19 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 14083720 |
| Age | 30 |
| D.O.B. | 28-Aug-1994 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Deportivo Cali |
| Expires | 31-Dec-2026 |
| Value | £925K |
| Wage | £8K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Juan Dinenno get Genie Scout. |
Juan Dinenno profile in Football Manager 2026. Juan Dinenno is a 30 years old professional footballer from Argentina. His preferred foot is Right and the best IP role is Poacher while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Deportivo Cali until 31-Dec-2026 earning £8K per week and has a market value of 925K.
Juan Dinenno FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Juan Dinenno from FM26.
đ
If you ever had Juan Dinenno on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Juan Dinenno FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Gustavo Cuéllar DM |
![]() |
Johan MartĂnez AMR AML AMC |
![]() |
Andrés Correa DL WBL |
![]() |
Luis Orejuela DR WBR |
![]() |
Ronaldo PĂĄjaro DM |
![]() |
Fernando Ălvarez DC |
![]() |
MatĂas Orozco AMC |
Deportivo Cali FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Juan Dinenno
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Juan Dinenno
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account










