FM 2022 Scouting Platform
Photo ©2022 Levante
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | DR WBR |
| Best Role | Full Back |
| Foot | Right |
| Height | 177cm |
| GS Rating |
|---|
| 74 |
| Based on the CA as assessed by GS22. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 78 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM22 ID | 1511783 |
| Age | 34 |
| D.O.B. | 26-Apr-1987 |
| Nation | |
| EU National | Yes |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Levante |
| Expires | 30-Jun-2022 |
| Value | £349K |
| Wage | £22K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Coke get Genie Scout. |
Coke profile in Football Manager 2023. Coke is a 34 years old professional footballer from Spain. His preferred foot is Right and the best role is Full Back. In the first season of FM23, he is contracted to Levante until 30-Jun-2022 earning £22K per week and has a market value of 349K.
Coke FM23 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Coke from FM22.
🙏
If you ever had Coke on your FM 2022 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM22 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Coke FM22 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
José Campaña DM AMC |
![]() |
José Morales AMR AML ST |
![]() |
Enis Bardhi AML AMC |
![]() |
Aitor Fernández GK |
![]() |
Shkodran Mustafi DC |
![]() |
RĂşben Vezo DC |
![]() |
Nikola Vukčević DM |
![]() |
Roger MartĂ ST |
![]() |
Nemanja Radoja DM |
Levante FM22 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Coke
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Coke
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












