FM 2024 Scouting Platform
Photo ©2024 Paris FC
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | GK |
| Best Role | Goalkeeper |
| Foot | Right Only |
| Height | 190cm |
| GS Rating |
|---|
| 68 |
| Based on the CA as assessed by GS24. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 26 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Still Improve |
| Injury Prone | Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM24 ID | 2000006104 |
| Age | 20 |
| D.O.B. | 7-Feb-2003 |
| Nation | |
| EU National | Yes |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Paris FC |
| Expires | 30-Jun-2024 |
| Value | £907K |
| Wage | £4K p/w |
| Status | Unavailable For Loan |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Obed Nkambadio get Genie Scout. |
Obed Nkambadio profile in Football Manager 2026. Obed Nkambadio is a 20 years old professional footballer from France. His preferred foot is Right Only and the best role is Goalkeeper. In the first season of FM26, he is contracted to Paris FC until 30-Jun-2024 earning £4K per week and has a market value of 907K. You can help the player reach that full FM26 potential with proper training.
Obed Nkambadio FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Obed Nkambadio from FM24.
🙏
If you ever had Obed Nkambadio on your FM 2024 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM24 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Obed Nkambadio FM24 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Ilan Kebbal AMR AMC |
![]() |
Pierre-Yves Hamel ST |
![]() |
Alimami Gory AMR AML ST |
![]() |
Josias Lukembila AML ST |
![]() |
Yves Dabila DC DM |
![]() |
Yoan Koré DR DC |
Paris FC FM24 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Obed Nkambadio
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Obed Nkambadio
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account









