FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 R. Madrid
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | ST |
| Best IP Role | Splitting Outlet Centre Forward |
| Best OOP Role | Out of Possession |
| Foot | Right |
| Height | 180cm |
| GS Rating |
|---|
| 68 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 71 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Polish Skills |
| Injury Prone | Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 2000055376 |
| Age | 22 |
| D.O.B. | 18-Jan-2003 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | R. Madrid |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £72K |
| Wage | £3K p/w |
| Status | Unavailable For Loan |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Loren Zúñiga get Genie Scout. |
Loren Zúñiga profile in Football Manager 2026. Loren Zúñiga is a 22 years old professional footballer from Equatorial Guinea. His preferred foot is Right and the best IP role is Splitting Outlet Centre Forward while the best OOP role is Out of Possession. In the first season of FM26, he is contracted to R. Madrid until 30-Jun-2026 earning £3K per week and has a market value of 72K. You can help the player reach that full FM26 potential with proper training.
Loren Zúñiga FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Loren Zúñiga from FM26.
🙏
If you ever had Loren Zúñiga on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Loren Zúñiga FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Kylian Mbappé AMR AML ST |
![]() |
David Alaba DL DC |
![]() |
Vinícius Júnior AML ST |
![]() |
Jude Bellingham AML AMC |
![]() |
Thibaut Courtois GK |
![]() |
Trent Alexander-Arnold DR WBR DM |
![]() |
Antonio Rüdiger DC |
![]() |
Aurélien Tchouaméni DC DM |
![]() |
Rodrygo AMR AML ST |
![]() |
Federico Valverde DM AMR AMC |
R. Madrid FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Loren Zúñiga
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Loren Zúñiga
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account













