FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Leyton Orient
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | MC |
| Best IP Role | Attacking Midfielder |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right |
| Height | 180cm |
| GS Rating |
|---|
| 68 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 19 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Still Improve |
| Injury Prone | Very Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 28115832 |
| Age | 24 |
| D.O.B. | 17-Nov-2000 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Leyton Orient |
| Expires | 30-Jun-2027 |
| Value | £950K |
| Wage | £5K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Dylan Levitt get Genie Scout. |
Dylan Levitt profile in Football Manager 2026. Dylan Levitt is a 24 years old professional footballer from Wales. His preferred foot is Right and the best IP role is Attacking Midfielder while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Leyton Orient until 30-Jun-2027 earning £5K per week and has a market value of 950K. You can help the player reach that full FM26 potential with proper training.
Dylan Levitt FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Dylan Levitt from FM26.
🙏
If you ever had Dylan Levitt on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Dylan Levitt FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Idris El Mizouni DM AMC |
![]() |
Aaron Connolly AMR AML AMC ST |
![]() |
Josh Koroma AMR AML ST |
![]() |
James Morris DL DC |
![]() |
Dan Happe DC |
![]() |
Michael Craig DR DM |
![]() |
Ollie O'Neill AML AMC |
![]() |
Tobi Oluwayemi GK |
Leyton Orient FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Dylan Levitt
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Dylan Levitt
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account











