FM 2019 Scouting Platform
Photo ©2019 Ferencvaros
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | AML |
| Best Role | Inside Forward |
| Foot | Left Only |
| Height | 172cm |
| GS Rating |
|---|
| 70 |
| Based on the CA as assessed by GS19. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 48 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Polish Skills |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM19 ID | 38017704 |
| Age | 28 |
| D.O.B. | 27-Mar-1990 |
| Nation | |
| EU National | Yes |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Ferencvaros |
| Expires | 30-Jun-2019 |
| Value | £442K |
| Wage | £2K p/w |
| Status | Transfer Listed |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Lukacs Bole get Genie Scout. |
Lukacs Bole profile in Football Manager 2019. Lukacs Bole is a 28 years old professional footballer from Hungary. His preferred foot is Left Only and the best role is Inside Forward. In the first season of FM19, he is contracted to Ferencvaros until 30-Jun-2019 earning £2K per week and has a market value of 442K.
Lukacs Bole FM19 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Lukacs Bole from FM19.
🙏
If you ever had Lukacs Bole on your FM 2019 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM19 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Lukacs Bole FM19 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Davide Lanzafame AMR AML AMC ST |
![]() |
Gergo Lovrencsics DR AMR AML |
![]() |
Fernando Gorriaran MR ML MC |
![]() |
Rui Pedro AMR AML AMC ST |
![]() |
Daniel Bode AMC ST |
![]() |
Kenny Otigba DC |
![]() |
Nikolay Signevich ST |
![]() |
Miha Blazic DR DC |
![]() |
Julian Koch DC DM |
Ferencvaros FM19 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Lukacs Bole
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Lukacs Bole
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












