FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 AC Monza
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | DM MC |
| Best IP Role | Central Midfielder |
| Best OOP Role | Out of Possession |
| Foot | Right |
| Height | 186cm |
| GS Rating |
|---|
| 74 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 25 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Extremely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 43036651 |
| Age | 33 |
| D.O.B. | 27-Mar-1992 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | AC Monza |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £587K |
| Wage | £8K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Pedro Obiang get Genie Scout. |
Pedro Obiang profile in Football Manager 2026. Pedro Obiang is a 33 years old professional footballer from Equatorial Guinea. His preferred foot is Right and the best IP role is Central Midfielder while the best OOP role is Out of Possession. In the first season of FM26, he is contracted to AC Monza until 30-Jun-2026 earning £8K per week and has a market value of 587K.
Pedro Obiang FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Pedro Obiang from FM26.
🙏
If you ever had Pedro Obiang on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Pedro Obiang FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Andrea Colpani AMR AMC |
![]() |
Andrea Petagna ST |
![]() |
Patrick Ciurria WBR WBL AMR |
![]() |
Matteo Pessina DM AMC |
![]() |
Dany Mota AMR AML AMC ST |
![]() |
Andrea Carboni DL DC |
![]() |
Samuele Birindelli DR WBR |
![]() |
Valentin Antov DC |
![]() |
Luca Ravanelli DC |
![]() |
Hernâni DM AMC |
AC Monza FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Pedro Obiang
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Pedro Obiang
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account













