FM 2019 Scouting Platform
Photo ©2019 AlbinoLeffe
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | MR |
| Best Role | Winger |
| Foot | Right Only |
| Height | 179cm |
| GS Rating |
|---|
| 67 |
| Based on the CA as assessed by GS19. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 33 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Polish Skills |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM19 ID | 43094118 |
| Age | 24 |
| D.O.B. | 6-Apr-1994 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | AlbinoLeffe |
| Expires | 30-Jun-2019 |
| Value | £118K |
| Wage | £1K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Juri Gonzi get Genie Scout. |
Juri Gonzi profile in Football Manager 2019. Juri Gonzi is a 24 years old professional footballer from Russia. His preferred foot is Right Only and the best role is Winger. In the first season of FM19, he is contracted to AlbinoLeffe until 30-Jun-2019 earning £1K per week and has a market value of 118K. You can help the player reach that full FM19 potential with proper training.
Juri Gonzi FM19 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Juri Gonzi from FM19.
🙏
If you ever had Juri Gonzi on your FM 2019 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM19 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Juri Gonzi FM19 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Marco Romizi DM |
![]() |
Daniel Kouko ST |
![]() |
Marco Nichetti DM |
![]() |
Simone Cortinovis GK |
![]() |
Davide Mondonico DC |
AlbinoLeffe FM19 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Juri Gonzi
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Juri Gonzi
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account








