FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Red Star FC
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | AMR |
| Best IP Role | Channel Forward |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right Only |
| Height | 186cm |
| GS Rating |
|---|
| 69 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 21 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Polish Skills |
| Injury Prone | Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 49037846 |
| Age | 26 |
| D.O.B. | 10-Jul-1999 |
| Nation | |
| EU National | Yes |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Red Star FC |
| Expires | 30-Jun-2027 |
| Value | £820K |
| Wage | £3K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Kévin Cabral get Genie Scout. |
Kévin Cabral profile in Football Manager 2026. Kévin Cabral is a 26 years old professional footballer from France. His preferred foot is Right Only and the best IP role is Channel Forward while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Red Star FC until 30-Jun-2027 earning £3K per week and has a market value of 820K. You can help the player reach that full FM26 potential with proper training.
Kévin Cabral FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Kévin Cabral from FM26.
🙏
If you ever had Kévin Cabral on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Kévin Cabral FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Gaëtan Poussin GK |
![]() |
Balthazar Pierret DM |
![]() |
Saïf-Eddine Khaoui AMR AMC |
![]() |
Islamdine Halifa DM |
![]() |
Samuel Renel AMR AML AMC |
Red Star FC FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Kévin Cabral
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Kévin Cabral
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account








