FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Querétaro
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | ST |
| Best IP Role | Poacher |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right |
| Height | 180cm |
| GS Rating |
|---|
| 70 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 17 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Still Improve |
| Injury Prone | Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 51051063 |
| Age | 28 |
| D.O.B. | 8-Jan-1997 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Querétaro |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £270K |
| Wage | £3K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Ronaldo Cisneros get Genie Scout. |
Ronaldo Cisneros profile in Football Manager 2026. Ronaldo Cisneros is a 28 years old professional footballer from Mexico. His preferred foot is Right and the best IP role is Poacher while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Querétaro until 30-Jun-2026 earning £3K per week and has a market value of 270K.
Ronaldo Cisneros FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Ronaldo Cisneros from FM26.
🙏
If you ever had Ronaldo Cisneros on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Ronaldo Cisneros FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Lucas Rodríguez AML AMC |
![]() |
Fernando Valenzuela AMR AML AMC |
![]() |
Francisco Venegas DL DC |
![]() |
José Hernández GK |
![]() |
Carlo Adriano AMC |
![]() |
Daniel Parra DL WBL |
Querétaro FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Ronaldo Cisneros
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Ronaldo Cisneros
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account









