FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Ferencváros
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | MC AMC |
| Best IP Role | Central Midfielder |
| Best OOP Role | Out of Possession |
| Foot | Right |
| Height | 180cm |
| GS Rating |
|---|
| 74 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 18 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 53056999 |
| Age | 30 |
| D.O.B. | 27-Nov-1994 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Ferencváros |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £873K |
| Wage | £7K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Kristoffer Zachariassen get Genie Scout. |
Kristoffer Zachariassen profile in Football Manager 2026. Kristoffer Zachariassen is a 30 years old professional footballer from Norway. His preferred foot is Right and the best IP role is Central Midfielder while the best OOP role is Out of Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Ferencváros until 30-Jun-2026 earning £7K per week and has a market value of 873K.
Kristoffer Zachariassen FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Kristoffer Zachariassen from FM26.
🙏
If you ever had Kristoffer Zachariassen on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Kristoffer Zachariassen FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Dénes Dibusz GK |
![]() |
Gabi Kanichowsky DM AMR AML AMC |
![]() |
Mohamed Abo Fani DM |
![]() |
Jonathan Levi AMR AML |
![]() |
Mariano Gómez DC |
![]() |
Callum O'Dowda WBL AMR AML |
![]() |
Naby Keïta DM AMC |
![]() |
Habib Maïga DM |
![]() |
Kenan Kodro AML AMC ST |
Ferencváros FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Kristoffer Zachariassen
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Kristoffer Zachariassen
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












