FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Partizan
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | AMC |
| Best IP Role | False Nine |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right |
| Height | 173cm |
| GS Rating |
|---|
| 73 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| š |
| 15 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 53089891 |
| Age | 30 |
| D.O.B. | 8-Sep-1994 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Partizan |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £311K |
| Wage | £7K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Ghayas Zahid get Genie Scout. |
Ghayas Zahid profile in Football Manager 2026. Ghayas Zahid is a 30 years old professional footballer from Norway. His preferred foot is Right and the best IP role is False Nine while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Partizan until 30-Jun-2026 earning £7K per week and has a market value of 311K.
Ghayas Zahid FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Ghayas Zahid from FM26.
š
If you ever had Ghayas Zahid on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Ghayas Zahid FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Stefan MitroviÄ DC |
![]() |
SaŔa Zdjelar DM |
![]() |
Milan VukotiÄ AML AMC |
![]() |
Andrej KostiÄ ST |
![]() |
Vanja DragojeviÄ DM |
![]() |
Milan RoganoviÄ DR WBR DM |
![]() |
Ognjen UgreÅ”iÄ DM AMC |
![]() |
Nikola SimiÄ DC |
![]() |
Nemanja TrifunoviÄ AMR AML |
Partizan FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Ghayas Zahid
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Ghayas Zahid
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












