FM 2021 Scouting Platform
Photo ©2021 Ulsan
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | MC AMC |
| Best Role | Deep Lying Playmaker |
| Foot | Right |
| Height | 178cm |
| GS Rating |
|---|
| 71 |
| Based on the CA as assessed by GS21. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 39 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM21 ID | 66001252 |
| Age | 30 |
| D.O.B. | 7-May-1990 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Ulsan |
| Expires | 31-Dec-2022 |
| Value | £249K |
| Wage | £14K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Yoon Bit-Garam get Genie Scout. |
Yoon Bit-Garam profile in Football Manager 2021. Yoon Bit-Garam is a 30 years old professional footballer from South Korea. His preferred foot is Right and the best role is Deep Lying Playmaker. In the first season of FM21, he is contracted to Ulsan until 31-Dec-2022 earning £14K per week and has a market value of 249K.
Yoon Bit-Garam FM21 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Yoon Bit-Garam from FM21.
🙏
If you ever had Yoon Bit-Garam on your FM 2021 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM21 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Yoon Bit-Garam FM21 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Junior Negao ST |
![]() |
Cho Hyeon-Woo GK |
![]() |
Lukas Hinterseer ST |
![]() |
Hong Chul DL WBL |
![]() |
Lee Dong-Geong AMR AML AMC |
![]() |
Oh Se-Hun ST |
![]() |
Lee Dong-Jun ST |
![]() |
Kang Yun-Gu AMC |
![]() |
Kim Min-Jun ST |
Ulsan FM21 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Yoon Bit-Garam
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Yoon Bit-Garam
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












