FM 2021 Scouting Platform
Photo ©2021 Slovan Bratislava
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | AML |
| Best Role | Inside Forward |
| Foot | Right |
| Height | 182cm |
| GS Rating |
|---|
| 75 |
| Based on the CA as assessed by GS21. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 138 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Almost Reached |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM21 ID | 67180835 |
| Age | 26 |
| D.O.B. | 15-Sep-1993 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Slovan Bratislava |
| Expires | 30-Jun-2022 |
| Value | £113K |
| Wage | £2K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Moha get Genie Scout. |
Moha profile in Football Manager 2023. Moha is a 26 years old professional footballer from Morocco. His preferred foot is Right and the best role is Inside Forward. In the first season of FM23, he is contracted to Slovan Bratislava until 30-Jun-2022 earning £2K per week and has a market value of 113K. You can help the player reach that full FM23 potential with proper training.
Moha FM23 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Moha from FM21.
🙏
If you ever had Moha on your FM 2021 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM21 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Moha FM21 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Aleksandar Cavric AMR AML AMC ST |
![]() |
Ibrahim Rabiu DM AMC |
![]() |
Vladimir Weiss AMR AML |
![]() |
Dominik Greif GK |
![]() |
Rafael Ratao ST |
![]() |
Kenan Bajrić DC DM |
![]() |
Dejan Dražić AMR AML AMC |
![]() |
David Strelec AMC ST |
![]() |
Žan Medved ST |
Slovan Bratislava FM21 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Moha
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Moha
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












