FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Kasımpaşa
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | ST |
| Best IP Role | Centre Forward |
| Best OOP Role | Out of Possession |
| Foot | Left |
| Height | 193cm |
| GS Rating |
|---|
| 69 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 10 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Polish Skills |
| Injury Prone | Not Specifically |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 70103134 |
| Age | 28 |
| D.O.B. | 28-Mar-1997 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Kasımpaşa |
| Expires | 30-Jun-2027 |
| Value | £296K |
| Wage | £3K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Kubilay Kanatsızkuş get Genie Scout. |
Kubilay Kanatsızkuş profile in Football Manager 2026. Kubilay Kanatsızkuş is a 28 years old professional footballer from Turkey. His preferred foot is Left and the best IP role is Centre Forward while the best OOP role is Out of Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Kasımpaşa until 30-Jun-2027 earning £3K per week and has a market value of 296K.
Kubilay Kanatsızkuş FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Kubilay Kanatsızkuş from FM26.
🙏
If you ever had Kubilay Kanatsızkuş on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Kubilay Kanatsızkuş FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Nicholas Opoku DC |
![]() |
Haris Hajradinović AMC |
![]() |
Cenk Tosun AML ST |
![]() |
Fousseni Diabaté AMR AML |
![]() |
Pape Habib Guèye AMR AML AMC ST |
![]() |
Yusuf Barasi AML ST |
![]() |
Adem Arous DC |
Kasımpaşa FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Kubilay Kanatsızkuş
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Kubilay Kanatsızkuş
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account










