FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Rak贸w
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | DM |
| Best IP Role | Advanced Playmaker |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right |
| Height | 178cm |
| GS Rating |
|---|
| 73 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 馃憤 |
| 16 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 71075619 |
| Age | 29 |
| D.O.B. | 30-Apr-1996 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Rak贸w |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £693K |
| Wage | £3K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Vladyslav Kochergin get Genie Scout. |
Vladyslav Kochergin profile in Football Manager 2026. Vladyslav Kochergin is a 29 years old professional footballer from Ukraine. His preferred foot is Right and the best IP role is Advanced Playmaker while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Rak贸w until 30-Jun-2026 earning £3K per week and has a market value of 693K.
Vladyslav Kochergin FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Vladyslav Kochergin from FM26.
馃檹
If you ever had Vladyslav Kochergin on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Vladyslav Kochergin FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Ivi L贸pez AMR AML AMC |
![]() |
Pawe艂 Dawidowicz DC |
![]() |
Jonatan Braut Brunes ST |
![]() |
Tomasz Pie艅ko AMR AML AMC |
![]() |
Bogdan Mir膷eti膰 AMR AMC |
Rak贸w FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Vladyslav Kochergin
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Vladyslav Kochergin
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account








