FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Havre AC
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | WBR |
| Best IP Role | Central Midfielder |
| Best OOP Role | Out of Possession |
| Foot | Right |
| Height | 181cm |
| GS Rating |
|---|
| 74 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 9 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Very Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 85030227 |
| Age | 34 |
| D.O.B. | 15-Jan-1991 |
| Nation | |
| EU National | Yes |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Havre AC |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £123K |
| Wage | £7K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Loïc Nego get Genie Scout. |
Loïc Nego profile in Football Manager 2026. Loïc Nego is a 34 years old professional footballer from Hungary. His preferred foot is Right and the best IP role is Central Midfielder while the best OOP role is Out of Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Havre AC until 30-Jun-2026 earning £7K per week and has a market value of 123K.
Loïc Nego FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Loïc Nego from FM26.
🙏
If you ever had Loïc Nego on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Loïc Nego FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Abdoulaye Touré DM |
![]() |
Sofiane Boufal AML AMC |
![]() |
Ayumu Seko DC DM |
![]() |
Mory Diaw GK |
![]() |
Gautier Lloris DC |
![]() |
Youte DC |
![]() |
Yassine Kechta AMC |
![]() |
Fodé Doucouré DR WBR AMR |
![]() |
Arouna Sanganté DC |
Havre AC FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Loïc Nego
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Loïc Nego
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












