FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 Mazatlán
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | MC |
| Best IP Role | Screening Central Midfielder |
| Best OOP Role | Out of Possession |
| Foot | Right |
| Height | 172cm |
| GS Rating |
|---|
| 70 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 19 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Still Improve |
| Injury Prone | Unlikely |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 86059765 |
| Age | 28 |
| D.O.B. | 23-Apr-1997 |
| Nation | |
| EU National | No |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | Mazatlán |
| Expires | 30-Jun-2026 |
| Value | £720K |
| Wage | £4K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Jordan Sierra get Genie Scout. |
Jordan Sierra profile in Football Manager 2026. Jordan Sierra is a 28 years old professional footballer from Ecuador. His preferred foot is Right and the best IP role is Screening Central Midfielder while the best OOP role is Out of Possession. In the first season of FM26, he is contracted to Mazatlán until 30-Jun-2026 earning £4K per week and has a market value of 720K.
Jordan Sierra FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Jordan Sierra from FM26.
🙏
If you ever had Jordan Sierra on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Jordan Sierra FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Lucas Merolla DC |
![]() |
Luis Amarilla ST |
![]() |
Hugo González GK |
![]() |
Joaquín Esquivel DC DM |
![]() |
Jair Díaz DL DC |
![]() |
Eduardo Torres DM |
![]() |
Ricardo Gutiérrez GK |
![]() |
Jesús Daniel Hernández AMR AML |
![]() |
Omar Moreno AMR |
Mazatlán FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Jordan Sierra
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Jordan Sierra
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












