FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 VfL Bochum 1848
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | DC |
| Best IP Role | Defensive Midfielder |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right Only |
| Height | 194cm |
| GS Rating |
|---|
| 74 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 13 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Unlikely to Improve |
| Injury Prone | Somewhat |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 91004433 |
| Age | 33 |
| D.O.B. | 23-Sep-1991 |
| Nation | |
| EU National | Yes |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | VfL Bochum 1848 |
| Expires | 30-Jun-2027 |
| Value | £545K |
| Wage | £17K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Kevin Vogt get Genie Scout. |
Kevin Vogt profile in Football Manager 2026. Kevin Vogt is a 33 years old professional footballer from Germany. His preferred foot is Right Only and the best IP role is Defensive Midfielder while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to VfL Bochum 1848 until 30-Jun-2027 earning £17K per week and has a market value of 545K.
Kevin Vogt FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Kevin Vogt from FM26.
🙏
If you ever had Kevin Vogt on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Kevin Vogt FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Matúš Bero DM AMC |
![]() |
Philipp Hofmann ST |
![]() |
Timo Horn GK |
![]() |
Erhan Mašović DC DM |
![]() |
Maximilian Wittek DL WBL ML |
![]() |
Colin Kleine-Bekel DC |
![]() |
Koji Miyoshi AMR AML AMC |
![]() |
Ibrahim Sissoko ST |
![]() |
Philipp Strompf DC |
VfL Bochum 1848 FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Kevin Vogt
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Kevin Vogt
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account












