FM 2026 Scouting Platform
Photo ©2026 SV Darmstadt 98
| Pos. Abilities | |
|---|---|
| Natural 20 | ST |
| Best IP Role | Target Forward |
| Best OOP Role | In Possession |
| Foot | Right |
| Height | 191cm |
| GS Rating |
|---|
| 71 |
| Based on the CA as assessed by GS26. |
| Recommend |
|---|
| 👍 |
| 22 votes so far Write Review |
| Scout Opinion | |
|---|---|
| Potential | Can Polish Skills |
| Injury Prone | Somewhat |
| Personal Details | |
|---|---|
| FM26 ID | 96131663 |
| Age | 23 |
| D.O.B. | 11-Nov-2001 |
| Nation | |
| EU National | Yes |
| Contract Details | |
|---|---|
| Club | SV Darmstadt 98 |
| Expires | 30-Jun-2027 |
| Value | £284K |
| Wage | £5K p/w |
| Status | Not Set |
| Player Traits |
|---|
| To check on the player traits of Bartosz Białek get Genie Scout. |
Bartosz Białek profile in Football Manager 2026. Bartosz Białek is a 23 years old professional footballer from Poland. His preferred foot is Right and the best IP role is Target Forward while the best OOP role is In Possession. In the first season of FM26, he is contracted to SV Darmstadt 98 until 30-Jun-2027 earning £5K per week and has a market value of 284K. You can help the player reach that full FM26 potential with proper training.
Bartosz Białek FM26 Screenshots
Be the first to upload a screenshot of Bartosz Białek from FM26.
🙏
If you ever had Bartosz Białek on your FM 2026 team, we encourage you to:
- press the green "Recommend!" button above if you think it's a good player,
- write a review to share your opinion, and
- upload FM26 screenshots that showcase their attributes and historic performances.
Bartosz Białek FM26 Reviews
| Notable Teammates | |
|---|---|
![]() |
Aleksandar Vukotić DC |
![]() |
Marcel Schuhen GK |
![]() |
Patric Pfeiffer DC |
![]() |
Killian Corredor AML AMC ST |
![]() |
Matthias Bader DR WBR |
![]() |
Fabian Nürnberger DL WBL DM |
![]() |
Kai Klefisch DC DM |
![]() |
Fraser Hornby AMC ST |
![]() |
Matej Maglica DC |
![]() |
Isac Lidberg ST |
SV Darmstadt 98 FM26 Profile
| Technical Attributes |
|---|
| Corners |
| Crossing |
| Dribbling |
| Finishing |
| First Touch |
| Free Kick Taking |
| Heading |
| Long Shots |
| Long Throws |
| Marking |
| Passing |
| Penalty Taking |
| Tackling |
| Technique |
| Mental Attributes |
|---|
| Aggression |
| Anticipation |
| Bravery |
| Composure |
| Concentration |
| Decisions |
| Determination |
| Flair |
| Leadership |
| Off The Ball |
| Positioning |
| Teamwork |
| Vision |
| Work Rate |
| Physical Attributes |
|---|
| Acceleration |
| Agility |
| Balance |
| Jumping Reach |
| Natural Fitness |
| Pace |
| Stamina |
| Strength |
| Hidden Attributes |
| Current Ability |
| Potential Ability |
| Consistency |
| Important Matches |
| Injury Proneness |
Request Players
Sorry, only our members can request players to be added in the database.
Upload a Screenshot of Bartosz Białek
You need a free fmscout.com account in order to upload a screenshot.Login or Create Account
Write a Review for Bartosz Białek
You need a free fmscout.com account in order to write a scout report.Login or Create Account













